18.206.48.243

W ramach Inteligentnego Zielonego Uniwersytetu wdrożono na Uniwersytecie Warszawskim działanie długoterminowe – „Drugie życie przedmiotów”. 

Jego celem jest ponowne wykorzystanie składników majątkowych, takich jak: meble, sprzęt komputerowy i inne elementy wyposażenia, w tym także aparatura naukowo – badawcza. Racjonalne zarządzanie posiadanymi zasobami jest jednym z filarów zrównoważonego podejścia do zarządzania środowiskiem oraz ograniczania wytwarzania odpadów.

W  tym celu, pod linkiem: https://my.uw.edu.pl/used-items uruchomiona została platforma internetowa, która ma pomagać w wymianie niepotrzebnych przedmiotów między jednostkami UW. Rzeczy będące przedmiotem wymiany są pełnowartościowymi środkami trwałymi lub wyposażeniem, a ich przekazanie odbywa się poprzez procedurę „zmiany miejsca użytkowania”.

Do platformy  dostęp mają wszyscy pracownicy Uniwersytetu w ramach sieci UW. Pod w/w linkiem , można znaleźć ogłoszenia z przedmiotami stanowiącymi majątek UW, które nie są już wykorzystywane w jednostkach będących ich właścicielem, a które z powodzeniem mogą służyć jeszcze naszej społeczności akademickiej przez kolejny czas.

Platforma obsługiwana jest przez  Biuro Gospodarcze UW. W razie pytań proszę o kontakt z osobami odpowiedzianymi pod numerem telefonu (22) 55-20-593 oraz e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy wszystkich pracowników  jednostek organizacyjnych UW, by przed decyzją o likwidacji przedmiotów spróbować znaleźć dla nich nowego właściciela i nowe miejsce użytkowania, o ile na to pozwala ich stan techniczny. Oczywiście namawiamy również do poszukiwania na portalu nowych wśród „starych” przedmiotów dla siebie.

Mechanizm działania „Drugie życie przedmiotów”

  1. Jednostka oddająca przedmiot przesyła do BG mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
    ze zdjęciem przedmiotu wraz z wypełnionym Formularzem „oddam”, w którym jest dokładny opis przedmiotu z wymiarami (jeśli to meble), informacją – kto oddaje, od kiedy i gdzie można odebrać, gdzie obejrzeć, jak długo będzie ważna oferta itp.
  2. Pracownik BG umieszcza ogłoszenie na portalu „Drugie życie przedmiotów” w zakładce dostępnej dla społeczności UW z sieci UW.
  3. Jednostka zainteresowana przedmiotem z ogłoszenia kontaktuje się z jednostką oddającą.  Dokumentację przekazania przedmiotu (druk MT) i jego transport jednostki zainteresowane ustalają między sobą.
  4. Po wydaniu przedmiotu Jednostka oddająca zgłasza BG zamknięcie ogłoszenia.
TytułPobierz
Formularz PDF DOCx